Pożyczki pozabankowe bez BIK – jak znaleźć poręczyciela?

      Możliwość komentowania Pożyczki pozabankowe bez BIK – jak znaleźć poręczyciela? została wyłączona

Możliwość wzięcia pożyczki pozabankowe dla osób zadłużonych lub nieposiadających dobrej zdolności kredytowej jest niekiedy jedyną szansą na opłacenie bieżących wydatków czy pokrycie zobowiązań i wyjście ze spirali długu. Banki i parabanki stawiają jednak warunek, który niekiedy jest trudny do spełnienia – posiadanie żyranta, na którego przejdzie odpowiedzialność za zobowiązanie, jeśli kredytobiorca zaprzestanie regularnego spłacania rat.

Kto może być poręczycielem dla kredytu bez BIK?

Osoba, która ma zostać gwarantem pożyczki pozabankowej musi spełniać wiele warunków, które nie dotyczą samego kredytobiorcy. Należą do nich:

  • wiek od 18 do 65-70 lat
  • obywatelstwo polskiego
  • wykaz dochodów
  • dobra zdolność kredytowa.

Żyrant nie może posiadać zadłużeń. Nie zostanie nim również osoba, która ogłosiła upadłość konsumencką lub wobec niej toczyło się postępowanie w tej sprawie. Nie znaczenia, czy dochody poręczyciela pochodzą z zatrudnienia o pracę, prowadzenia własnej działalności gospodarczej czy odbierania świadczeń emerytalnych.

Poręczyciel formą zabezpieczenia dla firmy pożyczkowej

Instytucje pozabankowe wymagają posiadania żyranta, ponieważ tylko w ten sposób mogą skierować swoją ofertę do osób, które zostały skreślone przez bank z powodu braku zdolności kredytowej, a jednocześnie mogą zabezpieczyć się przed stratami finansowymi. Według statystyk BIG Info Monitor zadłużeń wynikających z niespłacanych zobowiązań kredytowych posiada niemal 50 proc. ankietowanych.1

Kredyt bez BIK z poręczycielem – jak przekonać do poręczenia pożyczki pozabankowej?

Znalezienie żyranta nie jest łatwym zadaniem. Mając na koncie zadłużenia bardzo trudno namówić kogoś, by zgodził się przejąć obowiązek płacenia, jeśli sytuacja finansowa pogorszy się jeszcze bardziej. Warto również samemu zastanowić się nad tym, czy tak się nie stanie. Jasno określony cel kredytu bez BIK pomoże wyjść ze spirali zadłużenia oraz spłacić bieżące zaległości, by do comiesięcznego regulowania pozostała tylko jedna rata. Jeśli plan wygląda w ten sposób, przedstawienie go poręczycielowi powinno go przekonać.

Innym rozwiązaniem jest zaproponowanie mu pewnej formy zabezpieczenia. Może to być zastaw samochodu, który zostanie mu przekazany, jeśli odpowiedzialność za zobowiązanie przejdzie na niego.