Pożyczka z żyrantem online – wady i zalety

      Możliwość komentowania Pożyczka z żyrantem online – wady i zalety została wyłączona

Pożyczka z poręczycielem to niezwykle korzystne rozwiązanie szczególnie dla osób posiadających negatywną zdolność kredytową. Dzięki poręczycielowi możliwe jest uzyskanie pieniędzy na dowolny cel. Dodatkową zaletą jest możliwość zaciągnięcia tego typu zobowiązania przez internet. Warto znać wady i zalety tego rozwiązania, by móc dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb, a także możliwości finansowych.

Zalety pożyczki z poręczycielem online

  • Pożyczka z poręczycielem bez wychodzenia z domu – mimo zaciągania zobowiązania z poręczycielem nie ma potrzeby, by odwiedzać placówkę osobiście. Wystarczy, by żyrant był obecny przy wypełnianiu wniosku, ponieważ jego dane również będzie trzeba wskazać w formularzu.

  • Minimum formalności – mimo negatywnej historii kredytowej i wydawać by się mogło skomplikowanej procedury przyznawania pożyczki z żyrantem online, okazuje się, że cały proces jest krótki i nie wymaga dużej ilości dokumentacji.

  • Bezpieczeństwo – jeszcze kilka lat temu większość Polaków podchodziło z dużą dozą rezerwy do wszystkich produktów finansowych oferowanych przez instytucje pozabankowe. Brak regulacji prawnych wiązał się z ogromnymi kosztami pozaodsetkowymi, które wpędzały pożyczkobiorców w poważne problemy finansowe. Od 2011 roku wszystkie instytucje zostały objęte prawem, a dokładnie tzw. ustawą antylichwiarską, w tym również ustawą o kredycie konsumenckim1, która wskazuje między innymi maksymalną wysokość oprocentowania czy maksymalne koszty kredytu.

Wady pożyczki z żyrantem online

  • Znalezienie żyranta to trudne zadanie – wśród wymagań firm pożyczkowych skierowanych w stronę poręczyciela znajduje się między innymi dobra zdolność kredytowa oraz w niektórych przypadkach posiadanie nieruchomości na własność. Poręczenie wpływa również na obniżenie zdolności żyranta, dlatego osoby, które zamierzają w niedalekiej przyszłości zaciągnąć zobowiązanie na realizację własnego celu, mogą nie wyrazić zgody.

  • Nieumiejętnie zaciągnięta pożyczka z poręczycielem może przyczynić się do problemów finansowych.