Kredyt hipoteczny dla zadłużonych – cenne wskazówki i informacje.

      Możliwość komentowania Kredyt hipoteczny dla zadłużonych – cenne wskazówki i informacje. została wyłączona

Osoby posiadające liczne zobowiązania, mimo płacenia ich w terminie, często spotykają się z odmową ze strony banku podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Kredyty hipoteczne dla konsumentów z zadłużeniem udzielane są również przez wiele instytucji pozabankowych. Cała procedura niemal nie różni się od tej, która ma miejsce w przypadku banków, jednak warunki przyznawania są o wiele mniej rygorystyczne.

Korzyści z kredytu hipotecznego dla zadłużonych udzielanego przez firmy pożyczkowe

  • Mniej rygorystyczne warunki udzielenia zobowiązania – banki bardzo skrupulatnie oceniają potencjalnego kredytobiorcę. Pod uwagę brane są nie tylko dochody i ilość zaciągniętych zobowiązań, ale szereg innych kwestii, w tym od kiedy klient zatrudniony w jednej firmie, jego wiek, a nawet wykształcenie. Firmy pożyczkowe interesują tylko konkrety, a więc to, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacać zobowiązanie.

  • Czas rozpatrywania wniosku – niezliczona ilość formalności i informacji do sprawdzenia przez banki sprawia, że proces od złożenia do otrzymania decyzji trwa najczęściej minimum dwa tygodnie. W praktyce przed upływem tego terminu dostaje się informację o konieczności dostarczenia jakiegoś dokumentu, co przedłuża całą procedurę. Firmy pożyczkowe znane są natomiast z szybkiego rozpatrywania wniosku, co również przy kredycie hipotecznym dla zadłużonych zostało zachowane. Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy ma to znaczenie aż dla 50 proc. ankietowanych.1

  • Cel zaciągniętego zobowiązania – kredyt hipoteczny w banku brany jest na konkretną nieruchomość. Nie da się zaciągnąć zobowiązania bez umowy przedwstępnej ani też w sytuacji, kiedy nieruchomość nie jest uregulowana formalnie i prawnie. Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań również w takich przypadkach, a celem finansowania nie zawsze musi być nieruchomość, choć kredyt udzielany jest pod zastaw nieruchomości.

Dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu hipotecznego

  • Umowa o pracę na czas nieokreślony

  • Zaświadczenie o zarobkach z pracy

  • Dokument tożsamości

  • Wyciąg z banku z ostatnimi sześcioma wpływami